Ostatnio na blogu

Jak urządzić małą kuchnię?

Napisał: Urboart Urboart Kategoria: Kuchenne panele szklane Dnia:
 Jak urządzić małą kuchnię?

Nie trzeba posiadać dużej i przestronnej kuchni, by stworzyć funkcjonalną i jednocześnie miłą przestrzeń, w której będziemy spędzać czas z uśmiechem na twarzy a przygotowywanie potraw sprawi nam radość. Jak urządzić małą kuchnię, by maksymalnie wykorzystać jej przestrzeń? Małe kuchnie, szczególnie w blokach, mogą być sporym wyzwaniem, jednak istnieją proste i szybkie metody, dzięki którym nasza kuchnia stanie się przytulnym miejscem, chętnie odwiedzanym przez domowników.

Oryginalne dekoracje ścienne

Panele szklane na wymiar do kuchni to doskonała propozycja, dzięki której możemy uzyskać optyczne powiększenie pomieszczenia. W zależności od wybranego motywu: flora, fauna, piękne krajobrazy, znane miejsca lub detale architektoniczne, możemy w prosty i tani sposób zmienić charakter kuchni. Wybór paneli wzorów i motywów paneli jest naprawdę szeroki. Wykonane z hartowanego szkła, dekoracje ścienne są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli nie panele, to na jakie inne dekoracje można się zdecydować? W kuchni sprawdzą się również oryginalne plakaty, obrazy szklane, obrazy na płótnie, a także tapety i fototapety.

BURZA BARW - hartowany panel szklany

Postaw na głębię

Ciasna i ciemna kuchnia, w której znajduje się wiele przedmiotów, może przytłaczać i sprawiać, że będziemy chcieli szybko wykonać swoje obowiązki i jak najszybciej opuścić pomieszczenie. Jak zatem umeblować kuchnię? Niskie zamiast wysokich, przeszklone zamiast zabudowanych - takie powinny być meble do kuchni o niewielkim metrażu. Zastosowanie szkła w drzwiczkach daje wrażenie głębi i pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia oraz zapobiega wrażeniu ciasnoty, którą niestety może powodować górna zabudowa. Pod względem optycznym zabudowanie całej ściany w meble może nie jest korzystnym rozwiązaniem, ale umiejętne połączenie urządzeń z meblami pozwala na to, że wszystko będzie w zasięgu ręki.

Małe szafki

Płytkie szafki, w których umieścimy wszelkie niezbędne produkty, sprawdzą się nad blatem roboczym. Szafki powinny zostać wyposażone w przeszklone drzwiczki, które nadadzą głębi oraz w wewnętrzne oświetlenie, które będzie nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem, ale również ładną ozdobą pomieszczenia. Pomimo niewielkich rozmiarów, w szafkach zmieszczą się podręczne akcesoria oraz przydatne narzędzia do pracy, które warto mieć blisko siebie podczas przygotowywania potraw.

ZIELONO MI - hartowany panel szklany do kuchni na wymiar

Szeroki blat kuchenny

Szerszy blat kuchenny w małej kuchni pozwala na umiejscowienie na nim, pod ścianą, przydatnych urządzeń i przedmiotów, które używane są na co dzień, np. słoiczków z przyprawami. Jednak aby zaoszczędzić na przestrzeni, postarajmy się zdjąć wszelkie przedmioty z blatu i umieścić je w dolnych szafkach. Dzięki temu zachowamy poczucie świeżości i przestronności w pomieszczeniu, a także wyeksponujemy nasze panele szklane umieszczone nad blatem. Poszerzając blat kuchenny, równocześnie zwiększamy szerokość dolnych szafek, w których zmieści się więcej przedmiotów i urządzeń.

Urządzając małą kuchnię pomyśl nie tylko o funkcjonalności, ale również o estetyce i wyrażeniu swojego charakteru. Świetnym rozwiązaniem jest wybór paneli szklanych na wymiar do kuchni, które nadadzą pomieszczeniu przyjemny nastrój.

Komentarze

Napisz swój komentarz

Instagram