Ostatnio na blogu

Jaki papier jest najlepszy do plakatów?

Napisał: Urboart Urboart Kategoria: Kuchenne panele szklane Dnia:
Jaki papier jest najlepszy do plakatów?

Plakat dekoracyjny do powieszenia na ścianę nie tylko powinien zawierać atrakcyjny wizualnie motyw, który przyciągnie uwagę odbiorcy. Równie ważny jest sprawdzony i trwały materiał wykonania, który sprawi, że plakat przez długi czas będzie zdobił wnętrze domu, biura czy kawiarni. Plakaty dekoracyjne najczęściej wykonane są z papieru. Jaki papier do plakatów wybrać? Ile kosztuje ten materiał? Jakie są jego zalety, a jakie wady? Poniżej czytelnik znajdzie kilka praktycznych wskazówek.

GRANDPA COLOUR - designerski plakat w ramie

Rodzaje papieru do plakatów

Na rynku dostępne są następujące rodzaje papierów wykorzystywanych do produkcji plakatów:

  • kredowe, czyli wysokiej jakości papiery powlekane dostępne zarówno w wersji z satynowo-matowym wykończeniem, jak i w wersji z połyskiem. Ich zaletą jest wysoka gramatura oraz ciepły odcień bieli sprawiają, że plakat prezentuje się neutralnie, a zarazem estetycznie. Papiery kredowe są odpowiednie przede do druku plakatów reklamowych, katalogów, wizytówek czy zaproszeń. Wadą papierów tego rodzaju jest jednak niewielka trwałość, dlatego do plakatów dekoracyjnych nie są wystarczające,
  • ozdobne, czyli eleganckie propozycje z różnego rodzaju wtrąceniami ozdobnymi, w tym z kolorowymi włóknami czy też papiery subtelnie barwione. Bardzo dobrze nadają się do dyplomów czy certyfikatów.
  • samoprzylepne, półbłyszczące, powlekane, najlepsze do druku papierowych naklejek,
  • z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci laminatu, który skutecznie spełnia funkcję ochronną, a także zapewnia fotograficzną jakość nadruku. Ten rodzaj papieru będzie najlepszy do druku plakatów dekoracyjnych, które będą efektownie ozdabiały wnętrza, nadając im niepowtarzalny charakter.

 

I LOVE COOKING - nowoczesny plakat w ramie

Gramatura, a wytrzymałość papieru

Przy wyborze papieru plakatowego warto zwrócić uwagę na taki parametr jak gramatura. Jest to masa papieru wyrażona w gramach na metr kwadratowy. Im jest ona wyższa, tym papier bardziej solidny. Chcąc zamówić trwały plakat dekoracyjny jego gramatura powinna być zawarta w przedziale 100-130 g/mᒾ.

Gdzie kupić plakaty wykonane z najlepszego papieru?

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości plakatu dekoracyjnego, najlepiej będzie zdecydować się na papier pokryty warstwą laminatu. To właśnie ta odmiana papieru jest najczęściej polecana przez specjalistów z branży home design. Plakaty dekoracyjne wykonane z tego materiału można spotkać w dobrych sklepach z artykułami i dodatkami wnętrzarskimi, na przykład w sklepie internetowym urboart.pl. Przeciętny koszt obrazu ozdobnego wykonanego na papierze i oprawionego w drewnianą ramę (czarną lub białą) zaczyna się tutaj od 50 zł. Niewielki wydatek, za to duży potencjał aranżacyjny. Plakaty są dostępne w zestawie z zawieszkami, dzięki czemu są gotowe do bezpośredniego powieszenia na ścianie.

Komentarze

Napisz swój komentarz

Instagram